מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

סימור שוליך

סימור שוליך

"בעוד מאה שנים מהיום, לא ישנה כמה כסף היה לך בחשבון הבנק, סוג הבית בו חיית, או סוג המכונית בה נהגת…אבל אולי העולם יהיה שונה כי שינית את חייו של מישהו צעיר." - Forest Witcraft

סימור שוליך הוא יזם ופילנתרופ.
בן העיר מונטריאול, סיים את לימודי הבוגר שלו במדעים בשנת 1961, ואת לימודי המוסמך במנהל עסקים בשנת 1965, שני התארים מאוניברסיטת McGill. בנוסף הוא בעל תואר בכלכלה מאוניברסיטת וירג'יניה אותו הוא סיים בשנת 1969.

הוא החל את הקריירה שלו בחברת הנפט "Shell", לאחר מכן עבר לחברת Eastern Securities Ltd. מאוחר יותר הצטרף לחברה החדשה Butel, Goodman & Company Ltd. שם הפך לשותף ולסגן הנשיא.
הוא עבר יחד עם החברה לטורונטו בשנת 1977. במשך 22 שנים עבד בחברה(1968-1990), במהלך שלוש השנים האחרונות שימש שוליך כנשיא החברה. חברה זו הייתה אחת מחברות ניהול קרנות הפנסיה הגדולות ביותר בקנדה באותם זמנים.

בשנת 1985, שוליך פיתח שיטת תמלוגים חדשה לתעשיית הכרייה(royalty payments) והקים שתי חברות Euro-Nevada ו- Franco-Nevada, יחד עם איש העסקים פייר לסונד. תחת ניהולו חברת פרנקו-נבדה הפכה לחברת תמלוגי הכרייה הגדולה בעולם.

בשנת 2002, פרנקו-נבדה התמזגה עם Normandy Mining Limited מאוסטרליה, וחברת Newmont Mininig Corporation, כך יצרו השלוש את חברת כריית הזהב הגדולה בעולם, ניומאונט מיינינג קורפוריישן, כאשר שוליך משמש כמנכ"ל החברה ויו"ר חטיבת הבנקים שלה במשך חמש שנים עד 2007.
כיום, הוא משמש כיזם פרטי ועוסק בפילנתרופיה.

סימור שוליך הוא בעל ניסיון רב של יותר מארבעים שנה בתעשיית המחצים הטבעיים, חברות באין ספור מועצות מנהלים של חברות נפט וכרייה ופעילות פילנתרופית רבה. הוא זכה בתארים רבים בינהם "איש השנה של תעשיית הכרייה" יחד עם שותפו לסונד בשנת 1997; הוענק לו אות החברות במסדר הקנדי בשנת 2000, כאשר בינואר 2012 הוא קודם לדרגת קצין במסדר, האות הגבוה ביותר שאזרח קנדי יכול לקבל. חמש פעמים הוא זכה לתואר דוקטור של כבוד מחמש אוניברסיטאות שונות, ובנוסף הוא חבר בשני היכלי תהילה: היכל התהילה של תעשיית הכרייה הקנדית אליו נכנס ב 2006 והיכל התהילה של לאנשי עסקים קנדיים בשנת 2011. בשנת 2007 הוא כתב את הספר "Get smarter", הספר היה לרב מכר והוא נמכר היום באנגלית, צרפתית סינית וספרדית.

שוליך הוא אחד מהפילנתרופים המובילים בקנדה כיום, שווי התרומות אותם תרם למגוון רחב של מטרות מוערך ב $350 מיליון דולר. כאשר את רוב משאביו הוא משקיע בתחומי החינוך והבריאות בקנדה, בארה"ב ובישראל.

להלן מספר מוסדות אליהן שוליך תרם בשנים האחרונות:

  • York University: Schulich School of Business (Toronto, Ontario)
  • Western University: Schulich School of Medicine & Dentistry (London, Ontario)
  • University of Calgary: Schulich School of Engineering (Calgary, Alberta)
  • Dalhousie University: Schulich School of Law (Halifax, Nova Scotia)
  • McGill University: Schulich School of Music (Montreal, Quebec)
  • Nipissing University: Schulich School of Education (North Bay, Ontario)
  • Sunnybrook Health Sciences Centre: Schulich Heart Centre (Toronto, Ontario)
  • University of Nevada, Reno: Schulich Lecture Hall (Reno, Nevada)
  • Technion - Israel Institute of Technology: Schulich Faculty of Chemistry (Haifa, Israel)
  • UJA Federation of Greater Toronto & World ORT: Schulich Canada Smart Classroom Initiative (Israel Nation-wide)

מלגת Schulich Leaders  היא תרומתו האחת עשרה והגדולה מכולן. הפרויקט מנוהל על על ידי הפדרציה היהודית של טורונטו, ופועל במקביל בקנדה וישראל.

בקמפוס

עברו שנתיים או חודשיים ?

עברו שנתיים או חודשיים ?

האוניברסיטה העברית בירושלים

האוניברסיטה העברית בירושלים

המקצועות הנכללים במלגה אקלים אטמוספירה ואוקיאנוגרפיה הנדסת מחשבים הנדסת מחשבים בהתמחות...