מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

לימודי הנדסה חוויה לא רגילה

לימודי הנדסה הם חוויה לא רגילה. בסמסטר האחרון נחשפתי אל נושאים ועולמות מרתקים, מקצועות ומדענים שהביאו למהפכות בעולם, להתפתחות הטכנולוגיה ולהמצאתם של מוצרים שהיום מהווים חלק בלתי נפרד מחיינו.

הרבה פעמים קיים חוט מקשר בין הנושאים השונים בלימודים שעוזרים לראות את התמונה השלמה, ואחרי ימים רצופים שעולה השאלה "למה אני לומד את זה בכלל?" מגיע הרגע בו נופל האסימון, החלקים של הפאזל מתחברים והתמונה השלמה מתקבלת. 

אני מרגיש שבזכות הלימודים למדתי לחשוב אחרת, לשאול שאלות קשות יותר ויותר ולתהות כל פעם מחדש כמה רחוק עולם המדע וההנדסה יכול להגיע.

לא הייתי זוכה להעמיק כל כך, ללמוד ואולי להגיע לכל כך הרבה רגעים של הבנה שלמה וכוללת של החומר אם לא הייתי מקבל את המלגה. היום אני יכול להיות רגוע ולהתרכז בלימודים, בבניית העתיד שלי, בדבר שאני הכי אוהב לעשות, בידיעה שיש לי תמיכה ומישהו שמאמין שזה הדבר הכי נכון עבורי לעשות. אני מודה על כך שמישהו איפשר לי בשלב זה בחיים פשוט ללמוד, מבלי להתעסק באיך לסגור את החודש, איך לחלק את השבוע בין עבודה ללימודים. בזכות המלגה יכולתי לעבור לבאר שבע, בין המוסדות היחידים בארץ שמציעים מסלולים לימודים של הנדסה ביו רפאית, מבלי לאלץ את הוריי לבצע הקרבות כלכליות למעני.

יותר מכל, אני מקווה שבעתיד, עם סיום הלימודים, אזכה ליישם את כל מה שלמדתי ולתרום חזרה לקהילה את מה שזכיתי ללמוד, ושגם אני, לצד המצאות ופיתוחים מצילי חיים, אוסיף את החלק שלי לפאזל האינסופי והמרתק של עולמות המדע, ההנדסה ורפואה.


בקמפוס

רגע עצרו, תנו לי לעכל

רגע עצרו, תנו לי לעכל

טכניון - מכון טכנולוגי לישראל

טכניון - מכון טכנולוגי לישראל

המקצועות הנכללים במלגה ביולוגיה ביוכימיה מולקולארית ביואינפורמטיקה הנדסה...