מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

אוטוטו שלושה סמסטרים מאחורינו

אז אוטוטו 3 סמסטרים מאחורינו...

כבר מתקרבים לקו החצי. אז מה למדנו בינתיים?

בגדול, כמעט כל השנה הראשונה של לימודי הנדסת חשמל (או הנדסה כלשהי) מורכבת מקורסים מתמטיים, ומבואות. חלק מהקורסים מאוד מעניינים, אבל לא תורמים יותר מדי להבין - מה זה באמת הנדסת חשמל?

אחד המרצים שדיברו איתנו על המקצוע שנה שעברה, הראה לנו "מם" על מהנדסים: מה אמא שלי חושבת שאני עושה - מתקין מזגנים. מה חברים שלי חושבים שאני עושה - סופר שטרות. ומה אני חושב שאני עושה - תמונה של 'איירון מן'...

 

אבל תכל'ס - אם נצא מהסרט - עדיין אין לנו מושג אמיתי מה כוללת העבודה בהנדסת חשמל. וזה היווה חלק מהסיבות שהתחלתי לחפש עבודת סטודנט בתחום. אז שלחתי קורות חיים לכמה חברות, כבר במהלך הסמסטר, וחיכיתי לתשובות.

בסופו של דבר - הלכתי לתהליך של ראיונות רק בחברה אחת, וזה הספיק - גם כי קיבלו אותי לעבודה, וגם כי לי הספיק כבר אחרי התהליך הארוך... מסתבר שבתחום ההנדסה - כדי להתקבל לעבודת סטודנט צריך לעבור 3 ראיונות, כשבכל פעם מתראיינים על מישהו בכיר יותר...

בסופו של דבר זה נגמר, והגעתי לקבל הצעת עבודה. למרבה המזל החברה שאליה התקבלתי מאוד מבינה סטודנטים, ונותנת להם 'לצלול' בלימודים למשך תקופות המבחנים. ככה שאחרי הספרינט הנוכחי, בתקווה שלא יהיו מועדי ב' - אתחיל לעבוד בתחום של צ'יפ דיזיין - תכנון ועיצוב של צ'יפים שמרכיבים חומרות שונות. אז בתקווה שבפעם הבאה אוכל לספר איך זה להיות מהנדס חשמל... ולהסביר לאמא פעם אחת ולתמיד מה ההבדל בין מה שאני לומד לבין התקנת מזגנים.

בהצלחה לנו במבחנים!


בקמפוס

שנה ב', הבדל של שמיים וארץ

שנה ב', הבדל של שמיים וארץ

האוניברסיטה העברית בירושלים

האוניברסיטה העברית בירושלים

המקצועות הנכללים במלגה אקלים אטמוספירה ואוקיאנוגרפיה הנדסת מחשבים הנדסת מחשבים בהתמחות...