מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

"Per aspera ad astra"

בס"ד

אהלן חברים,

מכירים את זה שאתם משוחחים עם חבר אחרי תקופה ארוכה שלא נפגשתם וקרו כל כך הרבה דברים שאתם כבר לא יודעים מאיפה להתחיל לספר? אז זה בערך מה שאני חש כרגע...

עוד שנת לימודים "עפה" וכבר יותר מחצי תואר מאחוריי. נראה שמבחינת הלימודים הגעתי לאיזשהו מצב יציב ושגרתי-לומדים בטירוף במהלך הסמסטר: הרצאות, תרגולים, תרגילים, בחנים, שיעורי בית, אינסוף מעבדות וכד'. אחר כך תקופת מבחנים (מטורפת לא פחות). קצת מועדי ב' .ושוב חזרה ללימודים. נכון, מידי פעם "נופלים" על איזה קורס הזוי או מבחן בלתי-פתיר-בעליל, אך עדיין אלו רק סטיות קלות סביב אותה נקודת שיווי-משקל אקדמית.

אבל לא הכל מסתכם בלימודים. בבלוג הקודם סיפרתי על עבודת מחקר שהתחלתי לעשות באותו קיץ- שימוש בננו-חלקיקי זהב לזיהוי סרטן. המחקר עניין אותי מאוד ומצאתי את עצמי ממשיך לעסוק בו במשך השנה כולה. התמקדנו בניסיון לזהות גבולות רקמה סרטנית בעזרת החלקיקים ולשמחתנו הרבה התוצאות שהשגנו היו מעולות. כתבנו מאמר מפורט עם התיאוריה, התוצאות ומסקנות הניסוי שביצענו ולאחרונה הוא התפרסם במגזין היוקרתי ACS NANO העוסק בתחום הננו-חלקיקים. כך מצאתי את עצמי, סטודנט שנה ג' לתואר ראשון הנדסת חשמל-פיזיקה, עם מאמר אקדמי במגזין נחשב.

בנוסף לכך קיבלתי כעת משרה כמתרגל בקורס שדות אלקטרו-מגנטיים אצלנו- בפקולטה להנדסה, אוניברסיטת בר-אילן. התרגשתי מאוד לקראת התרגול הראשון. אם לומר את האמת גם די חששתי, בכל זאת מדובר בלעמוד וללמד כיתה שלימה של סטודנטים מלאי שאלות וקושיות בפעם הראשונה בחיי. בפועל? היה כיף.

גיליתי שאני נהנה מאוד ללמד, לנסות להאיר נקודות בעיתיות בחומר, לענות על שאלות שונות ומשונות. אין תחושת סיפוק והנאה גדולה יותר מלהסביר נקודה מסובכת לסטודנט ולראות כיצד המבט שעל פניו משתנה- ממבט נבוך ומבולבל למבט של הבנה.

אם ארצה לסכם את השנה החולפת נראה שהלקח המרכזי אותו למדתי הוא- ההשקעה משתלמת.

בזכות המלגה יכולתי להתרכז לחלוטין בלימודים ולהשקיע הכל בהתקדמות האקדמית. להמשיך הלאה גם ברגעים קשים, לנסות ולהגיע הכי רחוק שאפשר. כעת, כשניתן להתחיל לראות את פירותיה הראשונים של ההשקעה אני יודע: יגעת ומצאת-תאמין.

זוהי רק ההתחלה. עם הלקח החשוב שלמדתי אני מתכוון להמשיך ללכת הלאה. לרצות, להשקיע ולהתאמץ בתקווה להצליח עוד ועוד, כמה שאפשר.

Per aspera ad astra-Through hardships to the stars

תם ולא נשלם,

ארי

נ.ב - מצורף הלינק למאמר שכתבתי - http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/acsnano.5b07114#.VpdD8CLsfw0.facebook


בקמפוס

בתקווה לראות ימים יפים ורגועים יותר בשנה הקרובה

בתקווה לראות ימים יפים ורגועים יותר בשנה הקרובה

אוניברסיטת בר - אילן

אוניברסיטת בר - אילן

מקצועות הנכללים במלגה כימיה פיזיקה מתמטיקה מדעי המחשב ביופיסיקה הנדסת...