מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

הסוף כבר פה

במשך החיים ישנן כל מיני תקופות תפר, שבהם אדם תוהה על הבאות. כמו סוף תיכון, סוף צבא, סוף ישיבה ובמילה אחת סוף. אתה מסיים חלק בחיים שלך ולרוב נשאל על ידי הסביבה ובעיקר על ידי עצמך "מה התוכניות לשנה הבאה?" .

אז הנה הגיעה לה שנת סיום התואר, סמסטר אחרון וכן.. יש לזה תחושה של מחזור אחרון בצבא :)

גם במובן של פרידה מחברים טובים שהעברת איתם 4 שנים של תואר קשה וזה תמיד מבאס :(

אמנם התחלתי תוך כדי שנה ד' תואר שני אבל תהליך הדמיון של מה יהיה בעתיד עושה את שלו.

אני זוכר שבפעמים הראשונות שכתבתי את הבלוג, רשמתי על השינוי המשמעותי בין התיכון לאוניברסיטה. באוניברסיטה כמעט כל דבר שלומדים צריך להוכיח, שבהקבלה למכונה אתה לא רק לומד איך לתפעל אותה אלא אתה מבין ממש איך הגלגלי שיניים שלה עובדים מתחת למעטה הפלסטיק/מתכת.

בשנים הראשונות אתה לומד את גלגלי השיניים של חלקים בסיסיים בכל מערכת, אתה עושה את זה בעיקר בקורסים של מתמטיקה טהורה שתשמש אותך בהמשך התואר.

היופי של סוף התואר זה שהוספת עוד ועוד שכבות הבנה עד שבמובן מסוים אתה יכול לראות תמונה שלמה של מערכת עם כל החלקים שבה.

ועכשיו בלי שום הקבלה אתה ממש יכול להביט על מכשירים ולהבין את עיקרון הפעולה שלהם, אתה תבין איך חיישן של מצלמה עובד ואיך הוא מעביר את האור למידע חשמלי ואיך הוא מקודד ל '0' ו '1', איך המעבד עובד (בצורה כללית כמובן) , שזה מגניב! ויותר מזה, זה הופך את המשימה של לדמיין את העתיד למשימה קלה יותר.

אתה שואל את עצמך איזה גלגל שיניים הכי מעניין אותך, איזה חלק הכי אינטואיטיבי לך ולשם אתה צועד.

אצלי התחום היה של עיבוד אותות, ומשם התגלגלתי לתואר שני בלמידת מכונה. למידת מכונה כשמה זה ללמד את המחשב כל מיני דברים. למשל ללמד אותו להבדיל בין חתול לכלב או בין כלב מסוג אחד לכלב מסוג אחר.

בתואר שני שלי אני חוקר זיהוי של סביבות אקוסטיות על סמך מקטעי קול קצרים. הכוונה היא ללמד מחשב איך נשמעים אוטובוס, מסעדה, משרד, רכבת, שוק ועוד סביבות אחרות, כך שבסוף אני אתן לו הקלטה קצרה מסביבה כלשהי והוא ידע להגיד לי איפה אני נמצא.

בהתחלה השביל שהחלטתי לצעוד עליו הרתיע אותי כי הוא לא היה עיבוד אותות הקלאסי שראיתי במהלך התואר הראשון, אבל ברגע שצלצלתי לתוכו ראיתי שם המון דברים שכיף לי ומעניינים אותי אז זה אחלה!

 

נתי דוד שנה ד' הנדסת חשמל בר אילן

 


בקמפוס

הכוח האדיר שיש לקבוצת למידה מגובשת

הכוח האדיר שיש לקבוצת למידה מגובשת

אוניברסיטת תל-אביב

אוניברסיטת תל-אביב

המקצועות הנכללים במלגה מתמטיקה מדעי המחשב פיזיקה ואסטרונומיה כימיה מדעי...