מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

הצלחות, קשיים וחוויות חדשות

 

 

כבר עבר חצי סימסטר?! אני מרגישה כאילו רק לפני יומיים הגעתי לאוניברסיטה בפעם הראשונה- עם תיק מלא במחברות והרבה סקרנות וציפייה, ובכל זאת, הנה כבר התחילו להם בחני האמצע ואנחנו מתחילים את חציו השני של הסמסטר.
אני חושבת שאני יכולה להגדיר את התקופה הזאת כתקופה של למידה והסתגלות לסטטוס החדש ולעבודה במשרה מלאה שלקחתי על עצמי לשלוש השנים הקרובות : סטודנטית למדעי המחשב - ביואינפורמטיקה באוניברסיטת בן-גוריון שבנגב . מהר מאוד הבנתי שלימודים גבוהים הם משהו אחר לגמרי מכל סוג אחר של לימודים שהכרתי עד כה. למשל, הבנתי את כוח ה"ביחד" וכוחה של קבוצה גם כשמדובר בלימודים.
אם פעם אהבתי ללמוד ולפתור תרגילים במתמטיקה מהר ולבד, באוניברסיטה מצאתי את עצמי במהרה יושבת עם קבוצה של חברים כאשר כל אחד מנתח בתורו משפט או חוק חדש שלמדנו עד שאנחנו מגיעים להבנה ולהסבר הברור והחד ביותר לנושא.
דבר נוסף שלמדתי בשבועות האחרונים הוא שבעשרים וארבע שעות ביממה אפשר להספיק לעשות המון המון דברים. ביום לימודים ממוצע אני נמצאת בשיעורים או בתרגולים בסביבות השש שעות, בדר"כ בין עשר לשש בערב. לאחר מכן, אנחנו ממשיכים ללמוד ביחד בערך עוד ארבע שעות- באוניברסיטה או בדירה של אחד החבר'ה ולאחר מכן אני יושבת לעבור על שיעורים לבד עוד בערך שעתיים-שלוש. אם תעשו חישוב, אני לומדת סביב ה -13 שעות בממוצע ביום - מה שמשאיר לי עוד 11(!!) שעות שלמות לישון, לאכול, לבלות ולהשתתף בפעילויות שונות שהאוניברסיטה מציעה. כמעט כל שבוע בשבועות האחרונים הלכתי לאירוע שארגנה אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה. בין כל אלה, אני דואגת מדי פעם גם לצאת ולהכיר את חיי הלילה הסטודנטיאלים של באר-שבע - ויש הרבה מאלה.
מהר מאוד התרגלתי לסביבה המדהימה שאני חייה בה כיום- סביבה צעירה ותוססת, עיר שאיזור שלם שלה מלא בצעירים וצעירות מכל רחבי המדינה שבאו דווקא לאוניברסיטת בן גוריון ועד לבאר שבע שבנגב לא רק בשביל התואר אלא גם בשביל ההזדמנות להתנסות בחיים בסביבה שונה וחדשה ולהכיר חברים מכל קצוות האוכלוסיה.
ולסיכום - השבועות האחרונים היו מטורפים. הרבה שעות של למידה, הצלחות וקשיים - ולצדם חוויות חדשות והמון צפייה להמשך.


בקמפוס

מחצית התואר כבר מאחורי...

מחצית התואר כבר מאחורי...

אוניברסיטת בר - אילן

אוניברסיטת בר - אילן

מקצועות הנכללים במלגה כימיה פיזיקה מתמטיקה מדעי המחשב ביופיסיקה הנדסת...