מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

עומס, עומס, עומס....

האמת שהעומס בסמסטר הזה קצת הפתיע אותי. לא משנה עם כמה אנשים התייעצת לפני התואר וכמה התכוננת לזה – שום דבר לא יכול להכין אותך ליום לימודים של 14 שעות או לתרגילי בית שצריך להשקיע בהם כ-20 שעות. גם בתיכון הייתי משקיע הרבה, אבל אני זוכר שאפילו עבורי לשבת ללמוד 3-4 שעות רצוף היה בערך השיא. וכאן פתאום אתה נכנס להרצאה הראשונה והמרצה אומר "אתם תצטרכו להשקיע בבית לפחות את אותו מספר שעות שאתם נמצאים בכיתה". אוקיי, נגיד. ואז המרצה הבא נכנס לכיתה ואומר את אותו הדבר בדיוק. ויש אפילו מגדילי ראש שטוענים שצריך להשקיע בבית פי 2 מהזמן שאתה נמצא בכיתה. מחישוב מהיר אתה מגיע למסקנה שאו שלא תעמוד בדרישות האלה או שלא תישן הסמסטר.

אבל האמת שזה לא נורא כמו שזה אולי נשמע. איכשהו היממה מתארכת לה ואתה מצליח לעמוד בקצב וגם לישון מספיק טוב לפחות כדי לא להירדם בשיעורים. ומהר מאוד אתה מכיר חברים חדשים והכל הופך להיות הרבה יותר מצחיק וכיף. ולפעמים! רק לפעמים! מצליחים גם לארגן איזה ערב פנוי לצאת לאנשהו או לשחק כדורסל.

הלימודים מעניינים אותי מאוד ואני שמח שניתנה לי ההזדמנות להשקיע ולהצליח כמו שתמיד רציתי. אני שמח מאוד שלקחתי את המסלול המשולב הנדסה-פיזיקה, מפני שמאז ומתמיד פיזיקה סקרנה אותי ואני רואה שגם כשלומדים את הדברים לעומק מתעוררים בי אותם סקרנות ורצון להבין את הדברים כמו שהיו לי בתיכון. אני בטוח שאילולא המלגה לא הייתי מסוגל לעמוד בדרישות הכבדות של השילוב הזה. 


בקמפוס

אז מה אוניברסיטת בן גוריון מציעה חוץ מלימודים?

אז מה אוניברסיטת בן גוריון מציעה חוץ מלימודים?

האוניברסיטה העברית בירושלים

האוניברסיטה העברית בירושלים

המקצועות הנכללים במלגה אקלים אטמוספירה ואוקיאנוגרפיה הנדסת מחשבים הנדסת מחשבים בהתמחות...