מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

הקושי הוא לא נטל אלא אתגר

אני מנסה למצוא את המילים הנכונות לסכם תקופה קצרה אולי, אך מאוד משמעותית בחיי. אתחיל בעובדה שאני שעברתי לגור לבד, רחוק מהבית (מהאוכל של אימא). הכרתי חברים חדשים, ובעיקר התחלתי ללמוד באוניברסיטה נושא שמאוד מעניין אותי.

אני עדיין זוכר את ההלם הגדול מהרגע שהתחיל הסמסטר, ליתר דיוק השיעור הראשון. כשהכיתה מוצפת בפרצופים נרגשים, שמחים, ובעיקר להוטים להתחיל את המשימה שלקחו על עצמם. ואז זה התחיל. הקצב כמובן לא היה דומה למשהו שהכרתי, האווירה הייתה שונה, מהלך השיעור היה נראה לפעמים כהצגה שחוששים לקטוע אותה בשאלות. עם הזמן כמובן מתרגלים, זה חלק מהכיף.

אנשים ששומעים שאני סטודנט להנדסת חשמל, מיד מרגישים צורך לעודד או לתמוך או להגיד שזה קשה. אך אני לא רואה את זה כך, אני לא רואה בקושי כנטל אלא כאתגר. את האמת, זה ממש מהנה לחשוב או "לשבור את הראש" על שאלה מסוימת או נושא מסוים שהוא לא תמיד טריוויאלי.

בזמן שאני כותב שורות אלו, אני עדיין שקוע במחשבות על הסמסטר שעבר, שני המבחנים שכבר נבחנתי עליהם, השלושה שעתידים להגיע עוד מעט ועל חבריי לקבוצת הלמידה. כתלמיד בבית הספר, הייתי לומד באופן קבוע לבד. רק אחרי הסמסטר הזה אני מבין כמה עבודת צוות ולמידה קבוצתית יכולה לתרום לך להבין דברים שאתה לא מבין לפעמים לבד.

אם הייתי יכול להמליץ על משהו לסטודנטים שמתחילים ללמוד זה לדעת לקבל שינויים, לא להיות מקובעים על דרך למידה או ניהול זמנים מסוים. לפעמים זה לא קל.

אני אסכם ואומר שאני מאוד מרוצה מהדרך שעשיתי עד כה, כן יש עוד הרבה עבודה, אבל לפחות אני מבין קצת יותר מה מצופה ממני. שיהיה בהצלחה!­­


בקמפוס

הופ הופ טרללה, גדלתי בשנה

הופ הופ טרללה, גדלתי בשנה

אוניברסיטת בן - גוריון בנגב

אוניברסיטת בן - גוריון בנגב

מקצועות הנכללים במלגה  הנדסת חשמל ומחשבים הנדסת מכונות הנדסה כימית הנדסת תעשייה...