מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

תואר כפול - ליהנות משני העולמות

אחד הקשיים בללמוד במסלול לתואר כפול הוא להיות קרוע בין שתי מחלקות. עם זאת בדיעבד אני יכול להגיד שאני נהנה משני העולמות.

כשנכנסתי לראשונה לקורס ב"גרפיקה הנדסית" לאחר מספר שיעורים במתמטיקה, הייתי בהלם מכמות האנשים, וגם מסגנון החומר הנלמד. עד אותו הרגע התרגלתי שהכל תאורטי ומופשט ושצריך להוכיח הכל, פתאום היה מותר לתת דוגמאות מהחיים האמתיים ולהסתמך על עובדות בלי להוכיח אותן. תמיד כשהייתי נכנס לשיעור הזה, בקושי הכרתי את האנשים, כי לא למדתי איתם בשאר המקצועות והם למדו יחד הכל, אבל מצאתי מספר חברים, ביניהם השותף שלי בפרוייקט ההנדסי של סמסטר א'. עם הזמן הסתגלתי למצב ודווקא גיליתי שאני די טוב גם בסרטוטים ובהבנת הרעיונות המעשיים.

בפרוייקט ההנדסי נדרשנו לבנות מכונה שתנוע בעזרת גומיה בלבד, ותצליח להעלות כדור מדרגה ולהביא אותו לנקודה מסויימת. לא האמנתי שאשקיע כל כך הרבה זמן בפרוייקט בעל רכיב כה זניח בציון הסופי, אבל אחת הסיבות לכך הייתה המחויבות שלי ושל שותפי זה לזה. במהלך בניית המכונה נתקלנו באינספור קשיים ובעיות שגרמו גם להרבה ויכוחים וחילוקי דעות, אולם למדנו מכך שכאשר מתפשרים ושומעים את האחר מגיעים לתוצאות – המכונה שלנו הצליחה בסוף התהליך להעלות את הכדור ולהגיע לתוצאה טובה. הרבה אנשים מהמחלקה שעבדו קשה על המכונה שלהם לא הצליחו לבצע את המשימה.

כאשר הייתי מספר לחברים במתמטיקה על המרצה הסופר מצחיק לגרפיקה, או על המכונה שאני בונה, הם היו מתלהבים ומבקשים לראות תמונות. כשאמרתי לחברה במכונות שאני לומד לבוחן באינפי, הם אפילו לא ידעו מה זה אומר, אז הייתי מסביר להם שזה כמו חדו"א, רק יותר לעומק, ואז הם היו שואלים אותי, "למה אתה עושה את זה לעצמך?"

כי אני אוהב ללמוד דברים חדשים, ואם אפשר ללמוד יותר מתחום אחד מה טוב, ולכך אני מתכוון כשאני אומר שנהניתי משני העולמות. אני מחכה בקוצר רוח ללמוד גרפיקה הנדסית ממוחשבת, מתמטיקה בדידה, ושאר מקצועות מרתקים.


בקמפוס

אז מה למדתי הסמסטר?

אז מה למדתי הסמסטר?

האוניברסיטה העברית בירושלים

האוניברסיטה העברית בירושלים

המקצועות הנכללים במלגה אקלים אטמוספירה ואוקיאנוגרפיה הנדסת מחשבים הנדסת מחשבים בהתמחות...