מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

הטכניון - מטילים מורא ואימה בסטודנטים מאז 1924 :-)

אנחנו, מאיה כהן וניתאי קלדרון, רוצים לספר על הסמסטר הראשון שלנו בטכניון.

לפני שהתחלנו ללמוד ליוו אותנו בעיקר חששות. אין ספק כי המילה "טכניון" מטילה מורא ואימה בסטודנטים, בכל הארץ, מאז 1924. לא צריך לפרט יותר מדי על הסטיגמות של הטכניון, בשביל לדמיין מקום אפור ואפל ללא חיי חברה. המקום האחרון אליו סטודנט רוצה להגיע. וזה מבלי לדבר בכלל על הלימודים, הידועים כקשים ביותר בו.

שנינו הגענו ליום הראשון של הלימודים חוששים ולחוצים, לא מכירים יותר מדי אנשים, מלבד כמה חברים מהבית ומהצבא. בערב השתתפנו בערב של מנהיגי שוליך בטכניון. מלבד "שלום, איך קוראים לך?" לא דיברנו יותר מדי, אבל למחרת זיהינו אחד את השני בתרגול אינפי. אחרי שלוח שלם התמלא, וגרם לנו לתהות אם הגענו בטעות לשיעור יוונית, החלטנו לנסות ללמוד ולעשות שיעורים יחדיו. הלכנו לספרייה, ביחד עם עוד כמה חברים, ומאותו רגע הבנו כמה זה כיף ללמוד עם עוד אנשים וכמה נחמד שיש לך למי לפנות אם נתקעת.

בספרייה של הפקולטה למדעי המחשב, אפשר להזמין חדרי לימוד לקבוצות. מאז אנחנו דואגים שכל אחה"צ יהיה לנו חדר משלנו. הפכנו לחבורה- התחלנו ללמוד ביחד, לעשות שיעורים ולהגיש עבודות יחדיו, היינו נשארים לדרג מטריצות עד אמצע הלילה. אנחנו הולכים ביחד למסיבות בטכניון (כמה שזה נשמע מפתיע- יש אחלה מסיבות בטכניון!) ושומרים אחד לשני מקומות בהרצאות- וזה בהחלט מעיד על חברות אמת.

במהרה כל החששות והפחדים מהלימודים התחלפו. כשיש אנשים שכיף להיות איתם וניתן לחלוק עמם את הקשיים מרגישים לא לבד וה"ביחד" מנצח הכל. אנשים שעוזרים בהתמודדות עם הלימודים התובעניים של הטכניון - הכל נראה אחרת. אנחנו שמחים שהטכניון נתן לנו הזדמנות ליצור חברות כזו ואין לנו ספק שהיא ארוכת טווח.

וכך, אחרי שתמכנו אחד בשני עד לרגע זה, בו אנו יושבים יחדיו על הדשא לאחר מבחן באלגברה, אנחנו קולטים שהסמסטר לא היה כל כך נורא ומפחיד כמו שחשבנו. הטכניון הוא באמת מקום מעולה, עם מרצים מצוינים- שבניגוד לסטודנטים אחרים בארץ אשר רואים אותם דרך המחשב, אנחנו זוכים ל"הופעות" שלהם בלייב. הסטודנטים בטכניון הם אנשים איכותיים וחברותיים, ומהר מאוד מגלים כמה הסטיגמות על המקום שגויות ומטעות. האווירה בטכניון נהדרת, ואפשר לומר שאנחנו נהנים לבוא אליו.

ובכן, הסמסטר לא היה פשוט, ומחכים לנו עוד שבעה סמסטרים ארוכים ומייגעים, אבל נמשיך ללמוד ביחד, לעזור אחד לשני ואם אפשר ליהנות גם תוך כדי, אז למה לא. 


בקמפוס

אז מה אוניברסיטת בן גוריון מציעה חוץ מלימודים?

אז מה אוניברסיטת בן גוריון מציעה חוץ מלימודים?

טכניון - מכון טכנולוגי לישראל

טכניון - מכון טכנולוגי לישראל

המקצועות הנכללים במלגה ביולוגיה ביוכימיה מולקולארית ביואינפורמטיקה הנדסה...