מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

מושגים ונושאים חדשים, ואינסוף שיעורי בית...

אוקיי, אז הסמסטר הראשון כמעט ונגמר, וזה מרגיש כאילו הוא התחיל רק לפני שבועיים. אין ספק שזרקו אותנו למים העמוקים כבר מהרגע הראשון. למדתי כ"כ הרבה מושגים חדשים, נושאים חדשים, עשיתי אינסוף שיעורי בית. בין היתר, גם יצא לי להכיר הרבה אנשים חדשים, ולמזלי גם הם הוצפו הכל הידע החדש הזה, אז ההתמודדות ביחד עם החומר בלי ספק מקלה על המצב.

הסמסטר הזה אני לומדת אינפי, אלגברה, מערכות ספרתיות ומבוא למדעי המחשב. החומר ברובו מעניין, ויש לי מרצים טובים. למרות זאת, אני לא אשקר, לימודים בטכניון זו לא עבודה פשוטה בכלל. לפעמים שיעורי הבית מרגישים כמו לרדוף אחרי הזנב של עצמך, בדיוק כשאני חושבת שאני יכולה להוריד הילוך עם השיעורים, מתפרסם מלאי חדש של משימות.

דבר מאוד בולט שמבדיל בין לימודים באוניברסיטה ולימודים בבית הספר, זה הכמות ורמת החומר שסטודנט נדרש ללמוד לבד. אם בבית הספר הנושא נלמד במלואו ולכל בעיה הייתה דרך פתרון מוגדרת היטב, אזי שכעת הרבה זמן מושקע בלימוד עצמי, ולכל בעיה ישנן דרכים שונות להגיע לפתרון (ותמיד הדרך הראשונה היא הקשה ביותר למציאה). כל זה מוסיף לרמת העניין והאתגר שבלימודים.

בזמני הפנוי בטכניון, לא שיש לי הרבה כזה, אני בד"כ מוצאת את עצמי מעבירה בתוך איזור הטכניון. יש לנו כאן כמעט הכל, שלל מסעדות, בתי קפה, בית קולנוע (אוקיי מקום שמקרינים סרטים), בנק, חנויות בגדים ואפילו פאב. אפשר בהחלט לומר שעושים כאן עבודה טובה בלהשאיר אותנו בתוך  הטכניון, וע"י כך לחסוך לנו זמן יקר.

אז כמעט וצלחתי את הסמסטר הראשון, ואני כבר מתחילה להתכונן לשני. הסמסטר השני אמנם מכיל יותר קורסים, אבל גם יותר קורסים שקשורים במחשבים ותוכנה, ולכן אני כבר מחכה שהסמסטר השני יתחיל.

עד הפעם הבאה, ובהצלחה לכולנו,

עפרי ריפס

 


בקמפוס

כל עוד שאתה אוהב מה שאתה לומד אתה בדרך הנכונה

כל עוד שאתה אוהב מה שאתה לומד אתה בדרך הנכונה

אוניברסיטת בר - אילן

אוניברסיטת בר - אילן

מקצועות הנכללים במלגה כימיה פיזיקה מתמטיקה מדעי המחשב ביופיסיקה הנדסת...