מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

הזמן שעבר במהירות, וזה שעתיד לבוא

שלום,

הזמן ממשיך להתקדם במהירות, והנה אנחנו כבר אחרי הסמסטר השלישי. אפשר כבר להתחיל להסתכל על הקורסים שעברנו בפרספקטיבה יותר כללית. דבר יפה בעיני זה שכל קורס שאנחנו לומדים מבוסס על קורסים שכבר למדנו וממשיך מנקודת מוצא שאת הקורסים הקודמים אנחנו יודעים. גם קורס שכאשר למדנו אותו נראה נושא צדדי ולא שימושי, אחריו מגיע קורס יסודי שמשתמש בידע שלנו מהקורס הקודם. אם מצליחים לקחת צעד אחורה ולראות את החיבור והשילוב הזה, זה בהחלט מרשים. אבל זה כמובן גם מקשה, שאין משהו שלמדנו ואפשר לאפסן במגירה אחורית במוח, אלא צריך לדעת הכל כל הזמן.

עם ההתקדמות של הקורסים אנחנו נכנסים אל הנושאים של הנדסת חשמל, ומסיימים עם קורסי ההקדמה. בין היתר בסמסטר א' למדנו מבוא להנדסת חשמל ומערכות לינאריות, ובסמסטר ב' נלמד מבוא לבקרה, אותות ומערכות ויסודות מוליכים למחצה. זה מאוד מעניין אותי, הרי זה מה שבאתי ללמוד, ולא רק את ההקדמה..

בשנה השלישית של התואר צריך לבחור שני מסלולי התמחות. אחד המסלולים הוא ביו-הנדסה, שמשלב את הנדסת החשמל והביולוגיה. המסלול הזה מתחיל כבר בשנה השניה, בגלל הרקע הרב שצריך להשלים. אני רואה עניין וחשיבות בנושא הזה של השילוב עם עולם החי, לשכלול ופיתוח כלים לעולם הרפואה, והחלטתי לבדוק את המסלול הזה. אני עדיין מתלבט, כי יש נושאים נוספים שמושכים אותי. יש עוד זמן עד שנה הבאה להמשיך ולהתלבט..

גם העומס של הלימודים ממשיך לעלות (ולא צפוי לרדת..). אם רוצים אפשר ללמוד ולתרגל גם 24 שעות ביממה, ועדיין להרגיש שיש המון חומר שלא תרגלנו מספיק. לכן צריך לדעת להציב סדרי עדיפויות. לי אישית חשוב מאוד הזמן בבית עם אשתי והילדים, ואני משתדל להיות כל יום שאני יכול כמה שעות. אמנם בתקופות של עומס חריג, כמו לפני מבחן, אני כן נשאר יותר זמן באוניברסיטה, אבל זה הבסיס. דבר נוסף שמוצא לעצמו זמן הוא ההתנדבות. בימים שאני מרגיש שהתלמידים הבינו טוב את החומר שלמדנו, אני מתמלא סיפוק (וזה מכפר גם על ימים שאולי פחות מוצלחים). אלו שני דברים שגם ממלאים כוחות (כל אחד בדרכו) להמשיך ולהצליח בלימודים.

המשך שנה טובה ומוצלחת לכולם!


בקמפוס

To be honest, I prefer physics over math

To be honest, I prefer physics over math

טכניון - מכון טכנולוגי לישראל

טכניון - מכון טכנולוגי לישראל

המקצועות הנכללים במלגה ביולוגיה ביוכימיה מולקולארית ביואינפורמטיקה הנדסה...