מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

שניה רגע, תנו לי לנשום...

שניה, רגע, תנו לי לנשום,

וואו זה היה מהיר.. אני לא מאמין שכבר נגמר הסמסטר הראשון! עכשיו תקופת מבחנים בפתח והגיע הזמן לעצור שניה ולהבין מה עברתי עד עכשיו..

אם היו מבקשים ממני לסכם את הסמסטר הראשון הייתי אומר שזה קצת כמו לקבל כאפה מהכפפות אצבע העצומות האלה שיש במשחקי בייסבול..
הקצב שבו המרצים מדברים וכמות החומר שהם מצליחים לדחוף בשעה וחצי הוא מטריף, שלא לדבר על כמות התרגילים שיש להגיש, וכמובן רמת החומר.. גם מי שהגיע עם רקע של 5 יחידות מהתיכון בכל נושא, מבין שמה שהיה שם זה ליגת העל הישראלית ועכשיו אנחנו כבר בליגת האלופות. כמובן שכל זה מגיע יחד עם ההרצאות והלמידה העצמית- כשההרצאות בסמסטר הזה ברובן היו "יבשות" כי זה מבואות להכל- מבוא לביולוגיה/ מבוא לפסיכולוגיה/ מבוא להסתברות ועוד.
בחלק מהמבואות אני עוד מנסה להבין מה הקשר בין מה שבחרתי ללמוד לבין מה שאני לומד בפועל, יותר מזה- מרצה אחד אמר לנו בשיעור הראשון שאין לו מושג מה הקשר בין מדעי המוח למכניקה, אבל בכל זאת אנחנו לומדים את זה. אבל ותיקי התואר מספרים שזה רק סמסטר ראשון של השנה הראשונה ובהמשך יהיה מעניין יותר.

אחרי שיוצאים מהשוק הראשוני של הלימודים צריך גם להתחיל להכיר את האנשים. מתחילים לגשש ולהבין מי נגד מי ומחפשים את האנשים שאתה חושב שכדאי להעביר את התואר הזה יחד איתם.  קצת סמול טוק להבין מי הנפשות הפועלות, ולאט לאט אתה לומד להכיר מי הם וסביב איזה מכנה משותף, שהוא לא הלימודים, החברות שלכם הולכת להיבנות (רמז: זה כן הלימודים). למזלי מצאתי לי חבורה מדהימה של חברים, ויחד אנחנו עוזרים אחד לשני בלימודים ועל הדרך גם נהנים!

אין ספק שהקצב המסחרר דרש מאיתנו להיכנס במהירות לעניינים ואפשר לומר שאנחנו מתחילים להבין איך הכי כדאי ללמוד ולנצל את הזמן, או לפחות חושבים שיודעים. נחכה למבחנים ונראה אם צדקנו.. נקווה שכן J

אוטוטו תקופת מבחנים ראשונה, ואין ספק שזה מלחיץ. שאלתי את אחיי הגדולים שביחד כבר צלחו למעלה מ-25 תקופות מבחנים מה הם ממליצים לנו, החדשים. בגדול זה הסתכם לשלושה דברים שננסה ליישם: לקבוע לו"ז הגיוני של למידה והפסקות, למצוא סדרה עם פרקים קצרים בשביל הפוגות נצרכות וכמובן להצטייד בגיגיות של קפה שחור בשביל הלילות הלבנים.

שיהיה לנו בהצלחה! נתראה אחרי החגים המבחנים!


בקמפוס

אז מה אוניברסיטת בן גוריון מציעה חוץ מלימודים?

אז מה אוניברסיטת בן גוריון מציעה חוץ מלימודים?

אוניברסיטת בר - אילן

אוניברסיטת בר - אילן

מקצועות הנכללים במלגה כימיה פיזיקה מתמטיקה מדעי המחשב ביופיסיקה הנדסת...