מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

שנה שנייה כמו ראשונה

אז עברה שנה וחצי מאז שהתחלתי את התואר. לא יאמן כמה שהזמן עובר מהר (ועדיין, אם מסתכלים לאחור, עברתי המון...). את השנה השניה התחלתי במסלול חדש, ביולוגיה מורחב. זה שינוי שפחדתי לעשות, אך הייתי חייבת אותו לעצמי (כדאי גם לאהוב את מה שלומדים). הקושי העיקרי במעבר היה ההודאה שעשיתי טעות בבחירה של המסלול הקודם, ביולוגיה ובלשנות בדגש מדעי המוח, אשר בניגוד למה שחשבתי פשוט לא התאים לי.

אז השנה הייתי צריכה להסתגל מחדש, למסגרת, לאנשים, לקורסים השונים, בניית המערכת וכו'. השנה לקחתי על עצמי גם פרויקט במעבדת מחקר בגן הזואולוגי של הפקולטה, בו אני מתנסה בעבודה במעבדה, בתכנון, ביצוע, וניתוח תוצאות ניסוי. זאת עבודה מאוד מעניינת ומספקת.
הקורסים השנה כבר יותר מעניינים ברובם, אך רמת הקושי רק עולה. זה ממש לא נכון שהשנה הראשונה היא הכי קשה! (לפחות לא לדעתי). מה שכן, כבר כן יודעים יותר טוב איך ללמוד, גם לאורך הסמסטר, וגם למבחנים בפרט. אין ספק שזה עוזר.
קורסים לדוגמה שנהנתי מהם בסמסטר שעבר, הם גנטיקה ומעבדה בביולוגיה מולקולרית. ובעיקר נהנית מהעובדה שכרגע אני עוד יכולה להתנסות בתחומים מאוד שונים ומגוונים בתחום הכל כך רחב של מדעי החיים.
אז זהו בינתיים... ממשיכה לסמסטר ב'.
להתראות,
נעמה


בקמפוס

Balancing between studying and having a life

Balancing between studying and having a life

האוניברסיטה העברית בירושלים

האוניברסיטה העברית בירושלים

המקצועות הנכללים במלגה אקלים אטמוספירה ואוקיאנוגרפיה הנדסת מחשבים הנדסת מחשבים בהתמחות...