מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

החוויה שלי מהאוניברסיטה העברית

טוב אז יש לי סמסטר די הזוי. בגלל שכבר יצא לי לעשות חלק מהקורסים של שנה א' בהזדמנויות קודמות, יוצא שרוב הסמסטר אני לומד קורסים של שנה ב' שהעדפתי להקדים (במקום שיהיה לי סמסטר כמעט ריק).
יש כמה דברים מוזרים שקורים לי בגלל זה. הראשון הוא שרוב האנשים שהכרתי הם משנה ב', אבל אני לא הולך ללמוד איתם אף קורס בסמסטר הבא... חוץ מזה, לא באמת עשיתי את כל שנה א' ולכן די קשה לי עם חלק מהקורסים של שנה ב', בעיקר עם בפיזיקה. והדבר האחרון הוא שפשוט לקחתי על עצמי ממש הרבה עומס - יש לי 6 תרגילים להגיש כל שבוע + מעבדה כל שבוע. חשבתי בשלבים שונים בסמסטר לוותר על חלק מהקורסים אבל עכשיו שעבר יותר מחצי סמסטר, אני לא כל כך רוצה...
אולי שווה שאני אכניס מילה על המעבדה - אני עושה מעבדה מתקדמת של שנה א', שבגדול המשמעות של זה היא שאני מקבל איזשהו נושא כללי בפיזיקה (לדוגמה - מתח פנים זה הנוכחי), וצריך לתכנן סדרה של ניסויים ואז לבצע אותם ולנתח את התוצאות שלהם. אני חייב לציין שמעבדה זה ככל הנראה הקורס הכי מאתגר שיש לי, או במילים אחרות - אני מרגיש די גרוע בזה. אבל משיחות שהיו לי עם אנשים אחרים נראה שכולם מרגישים די גרועים בזה אז כנראה שזה פשוט מאוד קשה אבסולוטית ודורש הרבה ניסיון.
לדוגמה, היו לי ולשותף שלי כל מיני רעיונות מגניבים לניסויים שפשוט כשלו... כי לא הצלחנו להגיע למצב שאנחנו רואים את התופעה שאנחנו רוצים למדוד, או כי התוצאות לא תואמות את התיאוריה, או לפעמים גם אין תיאוריה כל כך להשוות מולה. אבל אני מרגיש שאני לומד הרבה מזה אז כנראה שזה שווה את ההשקעה.
חוץ מזה, הקורסים בפיזיקה הם די קשים - החל מזה שהם דורשים מתמטיקה הרבה יותר מתקדמת ממה שאני יודע (לחלק מהקורסים אני צריך להשלים כל מיני נושאים כמו משוואות דיפרנציאליות, אלגברה ליניארית מתקדמת וכו').
אני מקווה שהסמסטר יעבור בשלום (את זה נדע רק אחרי תקופת המבחנים), ושבסמסטר הבא יהיה לי יותר רגוע קצת.


בקמפוס

University is fun, and it's just begun !!

University is fun, and it's just begun !!

אוניברסיטת בר - אילן

אוניברסיטת בר - אילן

מקצועות הנכללים במלגה כימיה פיזיקה מתמטיקה מדעי המחשב ביופיסיקה הנדסת...