מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

קורס מעניין שרק בשבילו היה שווה ללמוד

קורס מעניין שרק בשבילו היה שווה ללמוד.

לפני תחילת הלימודים גרתי בתל אביב, וכמו כל התל אביבים והתל אביביות נכסנתי לטרנד הריצה, קניתי מלאי בגדי ספורט זוהרים ויצאתי לרוץ. קודם בשדרה, כשצברתי קצת סיבולת באימונים התחלתי לרוץ אל הטיילת, ואז על הטיילת. רצתי ורצתי, עד שהתחילו לי הכאבים בשוק, בהתחלה התעלמתי מהם, ואז הזנחתי אותם. ואז הגיע היום שלעלות לדירה אחרי האימון היה כמעט בלתי אפשרי. שלום - שבר מאמץ.

חיכיתי חודש, נחתי, חזרתי לרוץ והכאבים חזרו גם כן. בשלב הזה הבנתי שעדיף להקשיב לכולם ולנוח באמת, לתקופה ארוכה. אבל איך מחליפים את הריצה בספורט שהפציעה לא תשפיע עליו?

נזכרתי באימרה ששחייה היא הספורט הכי בריא לגוף, והתחלתי לברר מחירים למנוי לבריכה. במהרה גיליתי שרק רוטשילד יכול לאפשר לעצמו מנוי בתל אביב (או ברמת גן, או בראשון לציון) והחלום נגוז. אבל בראש שלי כבר ידעתי שאלמד בטכניון, וכתושבת נשר במקור הכרתי את הבריכה המדהימה בקמפוס, אמרתי לעצמי "אגיע לטכניון ואתחיל לשחות".

חודשיים לפני תחילת הסמסטר, לפני שטסתי לטייל, נפגשתי עם חברה טובה שכבר צברה כמה שנים בטכניון בכדי לקבל "הדרכה", היא סיפרה לי איך נרשמים לקורסים, הראתה לי את אתרי המקצועות וכד'. תוך כדי, היא סיפרה לי על קורסי הספורט בטכניון ובכללותם קורס שחייה. התלהבתי במיידי, עוד לפי שהיא הוסיפה "זה אחד הקורסים הכי מבוקשים בין קורסי הבחירה, וההשרמה היא עפ"י ותק, אין לך סיכוי".

זכרתי את המשפט הזה עד יום ההרשמה לקורסי הסמסטר, וב8:00 (שעון ישראל) כבר ישבתי על יד המחשב בפרו (00:00) כדי להרשם לקורס אחד בלבד - קורס שחייה.

בין קורס "בנות בלבד" וקורס "מעורב" הבחירה הייתה קלה. 8:05/00:05, הצלחתי להרשם לקורס ה"מעורב", ההתרגשות להתחיל את הסמסטר בעיצומה.

במקרה זה גם היה השיעור הראשון שלי בסמסטר, יום שני בבוקר, מגיעה לשיעור ה"מעורב", והנה, אני הבת היחידה בקבוצה. ה"מרצה" השתעשעה מהרעיון ומחוסר ההבנה שלי שהייתי צריכה להביא איתי "חברה" נוספת. בשיעור השני המרצה חשפה בפנינו את היותה מתחרה אוליפמפית בשחייה בעברה. אחרי עשרה שבועות, מגובשים, הבנים ואני, הגענו לתקופת המבחנים בקורס. הטכניקות שלדמנו העבירו אותנו את תקופת המבחנים בשחייה ללא צורך במועדי ב'.

במהלך הקורס למדתי לאהוב את השחייה, ויחד עם המוטיבציה שהשרישו בי הקילוגרמים שצברתי בברזיל, משיעור אחד חובה בשבוע, ביצעתי עוד שני אימונים עצמאיים בשבוע.

כשהיו שואלים אותי איך הלימודים ומה החומר, עניתי תמיד ש"כיף בטכניון" ושהסמסטר שלי מורכב מ"קורס בריכה".

ביום האחרון בקורס, קיבלנו הודעה שסוגרים את הבריכה לחודש לצרכי תחזוקה,

מה עושים עכשיו???

אז חזרתי לרוץ. 


בקמפוס

החוויה שלי מאוניברסיטת בר - אילן

החוויה שלי מאוניברסיטת בר - אילן

אוניברסיטת בן - גוריון בנגב

אוניברסיטת בן - גוריון בנגב

מקצועות הנכללים במלגה  הנדסת חשמל ומחשבים הנדסת מכונות הנדסה כימית הנדסת תעשייה...