מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

בתקווה לראות ימים יפים ורגועים יותר בשנה הקרובה

בס"ד

שמי הראל, ואני כעת באמצע השנה השנייה ללימודיי במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בר אילן.

בעוד כחודש תסתיים תקופת המבחנים, ובסופה, אני מקווה, אוכל להגיד ש"נגעתי בקיר" ועברתי חצי תואר. זו הייתה שנה לא פשוטה, ועמוסה בהתמודדויות וחוויות – חלקן טובות יותר וחלקן קצת פחות, הן ברמה האישית והן ברמה הלאומית.

עם סיום סמסטר ב' של השנה שעברה, כשלושה שבועות לפני תקופת המבחנים הלחוצה, נודע על אירוע חטיפת שלושת הנערים ליד חברון – ביניהם איל יפרח, בן הקהילה שלנו בעיר אלעד. אלו היו שבועות לא קלים של דאגה רבה ותפילה לשובם בשלום. ערב לפני המבחן הראשון שלי, התבשרנו בבשורה הקשה של מציאת גופותיהם. למחרת, מיד לאחר המבחן נסעתי בחזרה הביתה להשתתף במסע הלוויתם.

על אף הקושי, ניסינו כולנו להמשיך כמה שאפשר בשגרה. גם כשהחל מבצע "צוק איתן", כשהלמידה לוותה באזעקות ובחרדה לשלום החיילים, על רקע קולות המסוקים שהעבירו פצועים לביה"ח הסמוך לאוניברסיטה. שגרה מורכבת שנגדעה מבחינתי ימים ספורים לפני המבחן החשוב של השנה- טלפון מיחידת המילואים המורה על צו חירום. המעבר החד מכיסא הסטודנט, ומדפים ועטים – אל מדי ב', נעליים גבוהות ונשק, בנוסף לאפשרות שריחפה באוויר שבעוד כמה שעות אכנס ללחימה ברצועת עזה (אף שבסופו של דבר לא התממשה) – הכריחו אותי להסתכל בהמשך על יתר הטרדות שלי ביחס ובפרופורציה הנכונים, והיוו תזכורת חשובה של מה אני עושה פה, מהן המטרות שלי, מהו סדר העדיפויות, מה עיקר ומה טפל.

בסוף אותו קיץ, לקראת תחילת השנה החדשה, הצטרפתי לפעילות בתא שחר – תא סטודנטים א-פוליטי, שעתיד היה להתמודד בבחירות לאגודת הסטודנטים בבר אילן במהלך סמסטר א'. כסטודנט שרצה להיעזר באגודה במהלך השנה הראשונה, נתקלתי בגוף שמתנהל בצורה לא תקינה ולא אחראית – ולכן החלטתי להירתם למאמצים להקים אגודה חדשה ונקייה יותר. למרות הגבות שהורמו סביבי - שהרי לפי הדעה הרווחת, סטודנט למדעים מדויקים לא צריך להתעסק ב"זוטות" כמו אגודת סטודנטים - ולמרות המחיר האקדמי הכרוך בכך, החלטתי לא לעמוד מהצד ולהתלונן אלא לעזור בשינוי המצב הקיים. לשמחתי הרבה, ולאחר מערכת בחירות לא פשוטה, ניצח תא שחר בהפרש גדול ומחליף בימים אלו את הנהלת האגודה ופועלה. במהלך המסע הזה זכיתי להכיר חבורה של אנשים נפלאים, ולהרחיב את מעגל החברים שלי לכלל הפקולטות באוניברסיטה.

אסיים בברכת ברוכים הבאים לסטודנטים החדשים, הצלחה לכולם במבחנים ובתקווה לראות ימים יפים יותר ורגועים יותר בשנה הקרובה.

 


בקמפוס

סמסטר ראשון של שנה ב'

סמסטר ראשון של שנה ב'

אוניברסיטת תל-אביב

אוניברסיטת תל-אביב

המקצועות הנכללים במלגה מתמטיקה מדעי המחשב פיזיקה ואסטרונומיה כימיה מדעי...