מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

Hello world - או המטלה הראשונה שלי בקורס מבוא לתכנות

בס"ד

שמי הראל, ואני לומד במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בר אילן.

סמסטר ראשון חלף עבר לו, ובמבט ראשוני וחטוף אחורה נראה שלא עברתי יותר מדי. אבל במחשבה שנייה ועמוקה יותר, מספיק להיזכר בכמה מהלילות הארוכים שביליתי במעבדות המחשבים באוניברסיטה, כדי לקבל פרספקטיבה של זמן ולהבין שהסתיימה לה תקופה די משמעותית.

כיום קשה לי להאמין שכל כך התלהבתי כשסיימתי את המטלה הראשונה בקורס מבוא לתכנות- לגרום למחשב להדפיס "Hello World". מאז הספקתי ללמוד דברים קצת יותר מסובכים, כמו מערכים, מבני נתונים ומצביעים לפונקציות- אבל אני מניח שהתחושה שגרמת למחשב לפתור לך את הבעיות, גם אם הן קטנות ופשוטות, תמיד משמחת.

שאר הקורסים הם בנושאים שונים במתמטיקה. כל שבוע הוא מירוץ חדש אחרי הגשת התרגילים השבועיים, כך שאין הרבה רגעים פנויים והעבודה היא מאוד אינטנסיבית. חוץ מהתרגילים, אחד הדברים הקשים הוא לעכל את החומר הנלמד- מיד אחרי שהמרצה כותב הגדרה של דבר מסוים, הוא בדרך כלל מרגיש חופשי לדבר עליו ולעתים קרובות קשה מאוד לעקוב. אבל לצד כל הקשיים האלה, שמחתי להכיר ולפגוש הרבה אנשים מדהימים שתמיד מוכנים לעזור בכיף ובחיוך. היום אני יכול לומר בוודאות שהמחלקה שלנו מגובשת מאוד, כולם נכונים לעזור אחד לשני – וביחד התואר נראה הרבה פחות מאיים.

הסמסטר הבא אמור להיות אפילו יותר אינטנסיבי מהראשון. אבל אחרי שעברתי את טבילת האש, אני רוצה להאמין שדברים יבואו קצת יותר בקלות. אפשר לסכם את המסר מהסמסטר הראשון בהשראת התרגיל בתכנות: Hello World. שלום עולם אקדמי.


בקמפוס

שניה רגע, תנו לי לנשום...

שניה רגע, תנו לי לנשום...

אוניברסיטת בר - אילן

אוניברסיטת בר - אילן

מקצועות הנכללים במלגה כימיה פיזיקה מתמטיקה מדעי המחשב ביופיסיקה הנדסת...