מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

סמסטר ראשון של שנה ב'

סמסטר ראשון של שנה ב'  עבר. סמסטר שבו כל הסמסטר הייתי עסוקה רק בעבודות, עבודות, עבודות, ואם נשאר לי זמן אז גם קצת לעבוד.

הסמסטר סוף סוף התחילו לי קורסים שקשורים קצת יותר לתואר שבחרתי, בעיקר קורסים תכנותיים. למרות שהקורסים האלה העמיסו לי מאוד על הסמסטר (כל שבועיים עבודה שלוקחת סדר גודל של 70 שעות) שמחתי שאני עכשיו מבינה קצת יותר לאן נכנסתי ומה דורש ממני המקצוע.

הסמסטר היה עמוס במיוחד כיוון שהתחלתי לעבוד כעוזרת מחקר במחלקה לביולוגיה חישובית באוניברסיטה. המחקר שאני לוקחת בו חלק הוא מחקר על המערכת החיסונית. גרעין התא של יצורים חיים מכיל בתוכו המוני גנים. אולם, רק חלק באים לידי ביטוי בפועל.  תפקידי הוא לכתוב קוד הממפה את רמת הביטוי של כל גן  בתאים שונים, במטרה לחקור את ההבדלים השונים בין התאים. העבודה מאוד עניינת ואני שמחה להרחיב את אופקי מחוץ לתחומי הלימודים שלי. בנוסף, זה נותן לי אופציה לתרגל בפועל את מה שאני לומדת בכיתה.

הסמסטר היה הכי קשה שהיה לי עד כה, אך מנגד הכי מלמד והכי מעניין. הקורסים הסמסטר העניקו לי כלי תכנות שלא הכרתי לפני כן ואין ספק שעכשיו אני מתכנתת יותר טובה בזכותם. נקווה שכל מה שלמדתי יעזור לי בתקופת המבחנים הקרבה :)

 


בקמפוס

החוויה שלי מהאוניברסיטה העברית

החוויה שלי מהאוניברסיטה העברית

טכניון - מכון טכנולוגי לישראל

טכניון - מכון טכנולוגי לישראל

המקצועות הנכללים במלגה ביולוגיה ביוכימיה מולקולארית ביואינפורמטיקה הנדסה...