מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

החוויה שלי מהאוניברסיטה העברית

התחלתי ללמוד באוניברסיטה העברית מדעי כדור הארץ ולימודי הסביבה לפני כחודש וחצי, וכבר עכשיו אני מרגישה שזאת תהיה אחת התקופות הטובות של החיים. בתקופה הקצרה הזאת כבר הספקתי ללמוד כל כך הרבה דברים מעניינים, לפגוש אנשים חדשים ולחוות חיים שונים ממה שהייתי רגילה עד עכשיו. עוד לפני תחילת הלימודים הייתי מאוד שמחה שאני עוד מעט אתחיל ללמוד משהו שאני אוהבת מאוד, ואז גם קיבלתי את מלגת שוליך וזה עשה אותי מאוד מאושרת. בימים הראשונים באוניברסיטה התרגשתי, הקמפוס נראה כל כך יפה וכל כך ירוק, וידעתי שהגעתי למקום מדהים.
התרגלתי לשגרה של האוניברסיטה די מהר, גיליתי שלהיות סטודנטית זה כיף. בשבועיים -שלוש הראשונים הלימודים לא היו קשים, אך לאט לאט כמות החומר שלומדים התחילה להיות גדולה יותר ויותר והדברים התחילו להסתבך קצת וכבר אי אפשר להגיד שהלימודים קלים. הקורס המעניין ביותר בשבילי הוא המבוא לתורת האקלים, גם כי זה מאוד מעניין לדעת מדוע תופעות הטבע השונות בעולם קורות וגם כיוון שאני רוצה לעסוק באיכות הסביבה בעתיד וזה חשוב שאני אבין את האקלים. אך גיליתי עם הזמן שזה אחד הנושאים הקשים והקורס בו אני צריכה להשקיע הכי הרבה. הלימודים באוניברסיטה באמת מעניינים, בכל קורס ובכל יום. אחרי שאני מגיעה הביתה אחרי יום הלימודים, מה שקורה שאני פשוט משתפת אנשים אחרים בדברים החדשים שלמדתי, כיוון שמה שאני לומדת קשור לחיים ולסביבה של כל אחד וזה באמת כזה מעניין. אני מרגישה שרק עכשיו אני מתחילה להכיר את העולם: כדור הארץ, אקלים, אבולוציה של העולם, אני לא יכולה לתאר לעצמי משהו יותר מעניין מזה. אבל ברור שכשמדובר בדברים כה מסובכים לא יהיה קל בכלל ללמוד ולהבין אותם, והדברים רק יעשו יותר קשים מעכשיו.
עכשיו זאת רק ההתחלה של הלימודים האקדמיים שלי ואני בטוחה שמחכים לי עוד הרבה דברים מעניינים וקשים בהמשך, אבל אעשה כל מה שצריך כדי להצליח. ^-^


בקמפוס

Studying, volunteering and socialising

Studying, volunteering and socialising

טכניון - מכון טכנולוגי לישראל

טכניון - מכון טכנולוגי לישראל

המקצועות הנכללים במלגה ביולוגיה ביוכימיה מולקולארית ביואינפורמטיקה הנדסה...