מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

החוויה שלי מהטכניון

שמי אלכסנדר מנוסקין, ואני התחלתי השנה את שנת הלימודים הראשונה שלי בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון. זהו ללא ספק אחד האתגרים היותר משמעותיים שיצא לי להתמודד איתם עד כה. צריך להתרגל מהר מאוד לשינויים רבים, מקום מגורים חדש, הכרות עם סביבה חדשה ואנשים חדשים וכ'ו. אבל האתגר הגדול ביותר הוא כמובן הלימודים. קצב הלימוד לא דומה לשום דבר שהכרתי קודם. בכל הרצאה נלמד המון חומר חדש, ואי אפשר תמיד להספיק לעקוב אחרי כל הדברים. ולכן גם "הזמן הפנוי" מוקדש ברובו לחזרה על החומר שנלמד בהרצאה. זה מרגיש כאילו אתה נמצא כל הזמן במרוץ אחרי החומר הנלמד ואחרי שיעורי בית ועבודות שצריך להכין ולהגיש.
בחרתי ללמוד הנדסה בגלל שזה התחום שמעניין אותי, והמקצועות השונים שאני לומד בהחלט גורמים לי להבין שעשיתי את הבחירה הנכונה. אפילו שהחומר קשה, הוא מאוד מעניין, והלמידה מאוד מהנה. כבר הרבה שנים שלא יצא לי ללמוד כל כך הרבה ובכזאת אינטנסיביות, ואני חייב להגיד שאני די נהנה מזה.
למרות כל העבודה וההשקעה בלימודים, אני משתדל בכל זאת מדי פעם למצוא זמן לעסוק במשהו אחר. הטכניון הוא מקום מצוין בשביל זה. מתחם הספורט פשוט מעולה, יש בריכה וחדר כושר ברמה מאוד גבוהה. אז מדי פעם אני מזכיר לעצמי שמלבד השכל, גם הגוף והנפש צריכים קצת השקעה, והולך לעשות אימון.
עוד משהו שהפתיע אותי לטובה הוא חיי החברה בטכניון. לפני תחילת הלימודים, רבים סיפרו לי שבטכניון אין חיים שלא קשורים ללימודים, וזה בכלל לא כך. לפחות פעם בשבועיים מאורגן איזשהו אירוע חברתי ע"י אגודת הסטודנטים או אחת הפקולטות. זה כיף להגיע לאירועים כאלו ולפגוש אנשים חדשים וליהנות קצת.
בתקופה הקרובה יערכו בחני האמצע במקצועות המתמטיקה הנלמדים בסמסטר הראשון. זאת תהיה הפעם הראשונה שאני ניגש לבחינה משמעותית מאז שסיימתי ללמוד בבית הספר לפני כ 6 שנים, ואני חייב להגיד שזה קצת מלחיץ. הבחנים האלו הם גם האינדיקציה הראשונה שתהיה לנו לגבי רמת הידע שלנו בחומר עד כה. ככה אפשר לדעת אם אתה נמצא בכיוון הנכון, או שצריך להשקיע מאמץ גדול אף יותר, בקיצור יהיה מעניין.
לסיכום, ככל שעובר הזמן אני מבין יותר ויותר שעשיתי את הבחירה הנכונה כאשר בחרתי ללמוד דווקא כאן ודווקא את המקצוע הזה. אני מקווה שבהמשך הדרך תחושה זו רק תלך ותתחזק.


בקמפוס

מוכן לדרך ארוכה וקשה

מוכן לדרך ארוכה וקשה

אוניברסיטת בן - גוריון בנגב

אוניברסיטת בן - גוריון בנגב

מקצועות הנכללים במלגה  הנדסת חשמל ומחשבים הנדסת מכונות הנדסה כימית הנדסת תעשייה...