מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

הכר את המלגאי - אלכס מנוסקין

מי אני? אלכס מנוסקין, סטודנט להנדסת חשמל בטכניון (מחזור 2012)

מה מעסיק אותי? לאחרונה אני מתעסק בשיפוץ מחשבים ולפטופים ישנים, בינתיים רק למשפחה וחברים, בשביל הכיף. נראה לי הגיוני שבתור מהנדס מחשבים לעתיד אדע לפחות איך המחשב מורכב. להתעסק קצת עם הקרביים של מה שמלמדים אותנו בקורסים רק גורם לי להבין יותר עד כמה דברים שאנחנו לוקחים היום כמובן מאליו הם תוצאה של שעות ארוכות של השקעה של אנשים מבריקים. קשה להאמין שכל הטכנולוגיה הזאת שסביבנו מתרגמת בסוף לחשמל שזורם או לא זורם, וזה לא נס, אנשים בונים את זה! מצטער על ה geeking out.

מה התכניות שלי לעתיד? בצעדי ענק מתקרב סוף התואר (או כך לפחות נדמה לי, מקווה שאין לי טעות באקסל). זה רגע די משמעותי, כי זו לדעתי הפעם הראשונה שבאמת צריכים לבחור מה הלאה. אם עד עכשיו המסלול היה די מובנה, ולא הייתה שום דילמה לגבי הצורך ללכת ללמוד, עכשיו זאת שאלה הרבה יותר גדולה. וזה מצוין! מזלנו הרב הוא שניתנו לנו כל ההזדמנויות האלה - אפשר לבחור במה לעבוד, מה ללמוד, במה לעסוק, כך שלי אישית סיום התואר רק פותח את התיאבון. הרבה פעמים אני מצטער שאין לי מספיק זמן ללמוד משהו חדש ומעניין, בין היתר בגלל ששיעורי הבית וההגשות והעבודה נושפים בעורף ומחייבים להתעסק בהם. אז מה שאני הכי מצפה לו  בסוף התואר הוא שיהיה זמן לכל זה :)

רציתי להגיד לכם ש…

אני הרבה פעמים שוקע בבעיות היומיומיות שיש לכל אחד, חברה, דירה, לימודים, מילואים, וזה עוזר לי לפעמים לקחת צעד אחורה ולהבין עד כמה אנחנו ברי מזל. אנחנו חיים בעולם שמשתנה במהירות ואנחנו בדיוק בעמדה שבה אנחנו יכולים להשפיע על השינויים האלה. אני מקווה שכולנו נצליח לנצל את ההזדמנות האדירה הזאת שכל אחד מאיתנו קיבל. בתור מי שקיבל את המלגה, ובתור מי שיכול להרשות לעצמו ללמוד מקצוע שהוא גם אוהב וגם נחוץ, כדאי שנשתמש בהזדמנות הזו כדי לשפר כמה שנוכל את החיים סביבנו.  אולי יום אחד, גם נוכל לתרום כסף לסטודנטים ולעזור להם להצליח.

עם מי היית רוצה לשתות קפה?

בודהה. אפשר ללמוד ממנו הרבה על צניעות ולקבל פרופורציות על העולם.

חוויה משמעותית שחוויתי לאחרונה:

שיחקתי עם אחיין של חברה שלי, ילד בן 4, בלגו. ניסיתי אפילו ללמד אותו לספור עד מאתיים. לדעתי זאת הייתה הפעם הראשונה שהוא לא פחד ממני.  אחרי חצי שעה של לגו זה כבר שעמם אותו. וגם לספור עד מאתיים שעמם אותו. לי זה גרם לחשוב כמה גם אנחנו, כמוהו, אפילו לא יכולים לדמיין כמה אנחנו עוד לא יודעים. ועד כמה לספור עד מאתיים זה משעמם.

 

חזרה לניוזלטר

בקמפוס

In five days from now I will have my first exam, wish me luck

In five days from now I will have my first exam, wish me luck

האוניברסיטה העברית בירושלים

האוניברסיטה העברית בירושלים

המקצועות הנכללים במלגה אקלים אטמוספירה ואוקיאנוגרפיה הנדסת מחשבים הנדסת מחשבים בהתמחות...