מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

חמש טעויות בחיפוש עבודה

חוליאטה ארקלין, מנהיגת שוליך לשנת 2012 הלומדת מדעי המחשב בטכניון (ועובדת בגוגל!), חולקת איתנו כמה טעויות משמעותיות שאפשר לעשות בתהליך חיפוש העבודה, בתקווה שלא ניפול בהן בבוא העת.

1. לא להתכונן לפני ראיונות עבודה:
ריאיון עבודה זה כמו מבחן – חייבים ללמוד לזה. קחו לכם כמה ימים לפני הראיון ותעברו על החומר של המקצועות שרלוונטים לתפקיד (אם אתם לא יודעים איזה מקצועות, אפשר לשאול את המגייס/ת).
אפשר וכדאי גם לפתור שאלות מראיונות עבודה שאנשים מפרסמים באינטרנט ובקבוצות פייסבוק של הפקולטות.


2. לזרוק קורות חיים בכל מקום וללכת על החברה הראשונה שרוצה אותכם:
נכון, אתם רוצים להתחיל לעבוד ועדיף שיהיו לכם כמה שיותר אפשרויות, אבל, תחשבו רגע איפה אתם רוצים לעבוד באמת. שווה לבדוק מה כל חברה עושה ואם זה בכלל מעניין אתכם, ורק אז לשלוח קורות חיים. אם זה לא יסתדר אפשר לפנות אחר כך לחברות אחרות.

3. לחשוב שאתם לא מספיק טובים
אתם יודעים למה גוגל כבר לא באים ליריד תעסוקה? כי אף אחד לא ניגש אליהם!
אל תתנו לשמות גדולים או דרישות מטורפות של משאבי אנוש להרתיע אותכם. אם יש לכם ממוצע סביר למקצוע ולאוניברסיטה שלכם, ולקחתם את הקורסים שצריך, יש סיכוי ממש גדול שיקראו לכם לראיון, ומהרגע הזה עליכם להוכיח את עצמכם אישית בראיון, והדרישות כבר לא משנות.

4. לחשוב שלמישהו אכפת מה אתם לובשים לראיון עבודה
אז אני אישית מאוד התעסקתי עם זה כשרק התחלתי לחפש, הייתי שעות ליד הארון מחפשת מה יגרום לי להראות רצינית או חכמה או מבוגרת. לאורך הזמן הבנתי שלאף אחד לא אכפת!
רוצים להראות חכמים? תפתרו את השאלות כמו שצריך. רק אל תבואו בחולצות גזורות או כפכפים ותשקיעו את זמן ההכנות ללפתור כמה שיותר שאלות מראיונות.

 

5. לא לגגל את עצמכם
לפני שאתם מתחילים לפזר קורות חיים, תראו מה אנשים יכולים למצוא עליכם באינטרנט.
פייסבוק – תהפכו את כל התמונות שאתם שיכורים/מעשנים/יכולים להתפס כלא רציניים לתמונות פרטיות שרק חברים שלכם יכולים לראות.
לינקדאין – זה הקורות חיים שלכם באינטרנט, שווה לשבת ולפתוח חשבון ולפרט שם את כל הפרטים המקצועים שלכם (כולל זה שאתם מנהיגי שוליך כמובן). הרבה חברות שוות כמו פייסבוק משתמשים בלינקדאין כדי לחפש מועמדים.

חזרה לניוזלטר

בקמפוס

שנה א', הנדסת מחשבים - בר אילן

שנה א', הנדסת מחשבים - בר אילן

אוניברסיטת בר - אילן

אוניברסיטת בר - אילן

מקצועות הנכללים במלגה כימיה פיזיקה מתמטיקה מדעי המחשב ביופיסיקה הנדסת...