מטפחים את הדור הבא של פורצי הדרך במדע

סקירה כללית

מלגת מנהיגי שוליך בישראל היא פרי יצירתו של סימור שוליך, איש עסקים ופילנתרופ יהודי קנדי, המאמין בכך שעתידה של ישראל קשור קשר הדוק להשקעה במדע וטכנולוגיה. מטרתה של המלגה היא לעודד ישראלים צעירים לבחור בלימודים אקדמיים בתחומי המדעים, ההנדסה, הטכנולוגיה והמתמטיקה.

המלגה מיועדת לאנשים אשר עתידים להתחיל את שנת הלימודים הראשונה שלהם בשנה״ל הבאה (תשע״ט 2018/19). המלגה תינתן לסטודנטים הלומדים באחד מהמוסדות הבאים: האוניברסיטה העברית בירושלים, הטכניון, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן - גוריון בנגב ואוניברסיטת בר - אילן. 

אנו מחפשים צעירים וצעירות בעלי מודעות חברתית אשר רואים עצמם כחלק ממנהיגי העתיד של הקהילה בה הם חיים ושל ישראל. אנשים, אשר מלבד הרצון ללמוד ולצמוח ברמה האישית, רוצים לתרום חזרה לחברה, ולקחת חלק פעיל בשיפור וקידום החברה בישראל. 

סכום המלגה עומד על 40,000 ש"ח לשנת לימודים.  160,000 ש"ח לתואר של ארבע שנים, או 120,000 ש"ח לתואר של שלוש שנים. אורך התואר מוגדר על ידי מוסד הלימודים. במקרה ומלגאי/ת לומדים לתואר כפול לדוגמא בהנדסת חשמל ופיזיקה, גובה המלגה ייקבע על לפי המקצוע שבגינו הם זכו במלגה. בנוסף, במידה והמלגאי/ת ייבחרו לפרוס תואר של שלוש שנים על ארבע שנים, ניתן גם לפרוס את סכום המלגה.

המלגות הן רק חלק מתרומה על סך $100 מיליון דולר אשר הוענקה על ידי סימור שוליך למימון הפרויקט. 

המלגה מנוהלת על ידי הפדרציה היהודית של טורונטו ומוענקת בשמה ובשם סימור שוליך. 

*בנוסף למלגה הישראלית, ישנה תוכנית מקבילה בקנדה שגם היא מנוהלת על ידי הפדרציה היהודית של טורונטו. 

בקמפוס

לקחת צעד אחורה ולהבין כמה אני בר מזל

לקחת צעד אחורה ולהבין כמה אני בר מזל

אוניברסיטת בן - גוריון בנגב

אוניברסיטת בן - גוריון בנגב

מקצועות הנכללים במלגה  הנדסת חשמל ומחשבים הנדסת מכונות הנדסה כימית הנדסת תעשייה...